O nás

OneSock je slovenská značka ponožiek s netradičným dizajnom, ktorá vznikla v roku 2013. Základnou ideou OneSock je hravosť, a to nielen pri tvorbe dizajnu, ale aj pri nosení našich ponožiek. Ponožky preto predávame po jednej, jeden vzor vždy vo viacerých farebných variantoch, pričom svoj pár si sami nakombinujete.

Jednoducho, Every One Is Unique.

Na začiatku značky OneSock stála veľká náhoda, príprava vianočnej kolekcie pre nášho klienta. Proces výroby ponožiek nás jednoducho očaril. A presne v tom čase sme sa stretli s Bárou Kratochvílovou z českej hudobnej skupiny DVA, ktorej snom bolo preniesť jej vlastné kreslené vzory na ponožky. Tak počas ich turné po Amerike a Európe vznikla naša prvá kolekcia.

Odvtedy sme vytvorili niekoľko ďalších OneSock kolekcií vždy v spolupráci s jedinečnými ľuďmi. Tvoríme tiež kolekcie na mieru, samozrejmosťou sú personalizované visačky či potlač ponožiek. Aby sme zjednodušili proces tvorby vzorov, vytvorili sme vlastnú iPAD aplikáciu, v ktorej môže každý tvoriť svoj dizajn a zároveň rešpektovať výrobné procesy.

Celý proces tvorby, výroby aj nosenia je tak stále najmä o hravosti, slobode a veselosti.
A to máme na OneSock najradšej…

vianoce-onesock