Aplikácia

OneSock je značka kvalitných dizajnových ponožiek. Dizajnované sú kýmkoľvek a kdekoľvek na svete. Vyrábané sú na Slovensku a v Čechách. Aby sme „dizajnérom“ umožnili  slobodu pri tvorení, vyvinuli sme aplikáciu, ktorá to umožňuje. Dnes sú ľudia rozcestovaní, majú málo času. S touto aplikáciou môžu dizajnovať vo vlaku, na záhrade, na koncerte, hudobnom festivale či v backstage-i,… Designed in the world.

Prvú kolekciu dizajnovala Bára Kratochvílová z českej hudobnej skupiny DVA. V septembri absolvovali mesačné turné po USA, kde pomocou tejto aplikácie tvorila dizajny, ktoré dostali názvy podľa miest svojho vzniku. Ourey, Baltimore,.. následne sa presunuli do Európy, kde vznikol dizajn Budapešť. Okrem predaja cez klasickú sieť a náš eshop, je táto prvá kolekcia aj ich oficiálny merchandise.

Aplikácia pre slobodné dizajnovanie ponožiek.

Zmyslom našej aplikácie je umožniť dizajnérom, známym osobnostiam, bežným ľudom, deťom, skrátka komukoľvek, vytvoriť v priebehu pár minút vyrobiteľný dizajn ponožky.

Materiál

Kvalitná česaná bavlna, ktorá je doplnená o iné materiály podľa potreby a použitia (polyamid, elastan). Plánujeme aj kolekcie vyrobené z bambusu, bio bavlny a vlny.

Farebnosť

Všetky farby použité v palete sú presne podľa číselníka dodávateľa. Každá farba použitá v návrhu sa teda dá reálne použiť aj pri výrobe. Aplikácia kontroluje počet farieb. Nedovolí ich použiť viac ako je vyrobiteľné, či už v riadku, alebo v rámci celého vzoru.

Technické prevedenie

Počet riadkov a počet očiek v riadku zodpovedajú parametrom strojov, na ktorých ponožky budú vyrobené.
Konečným výstupom je kvalitná tenká ponožka, pohodlná, z vysoko kvalitnej bavlny.
Hebkosť, kvalita a kresba ponožiek závisia od počtu očiek (ihiel) v riadku. Aplikácia je navrhnutá pre 168 ihiel. Naša aplikácia zohľadňuje aj to, že tvar očka nie je štvorec, preto sú naše „pixle“ zdeformované. To zabraňuje deformáciam vzorov pri výrobe.

V našej aplikácii človek môže kresliť voľnou rukou, rovnako ako v bežnom programe. Výsledok sa mu okamžite ukazuje na náhľade ponožky. Pomocná sieť a pravítka sa dajú zapnúť podľa potreby.

Zväčšený náhľad ponožky. Pohľady sú zľava, zprava, zospodu a zozadu, aby mal dizajnér úplnú kontrolu.

Farebnosť sa dá zmeniť pomocnou pár klikov.

Ak sa nám páči nejaký vzor, môžeme ho uložiť a rozmnožiť. Vzory zostávajú zachované v databáze a dajú sa použiť aj neskôr, alebo pri dizajnovaní inej ponožky.

Súčasťou databázy vzorov (patternov) sú aj predvolené vzory, ktoré urýchľujú prácu. Štvorce, kruhy, čiary, logá,..

Paternovanie je veľmi jednoduché, stačí prstom nastaviť požadované hodnoty. Počet v osiach, vzdialenosť medzi vzormi, umiestnenie. Biela farba vo vzore sa správa ako transparetná.

Aj hotové vzory sa dajú prefarbiť.

Kedykoľvek sa dá voľne kresliť, pred, aj po umiestnení vzorov.


Alebo doplniť iné vzory.

Na záver odfotíme každého šťastného dizajnéra.
foto-evidence

OneSock – Designed in the world